Спеціалізовану клініко-діагностичну лабораторію (СКДЛ) було створено у березні 2008 року. Лабораторію очолює завідувач, лікар-лаборант вищої категоріЇ Моргун Юлія Олександрівна.
Основним завданням СКДЛ є забезпечення необхідними лабораторними дослідженнями клініки та консультативної поліклініки Інституту. Також, СКДЛ здійснює лабораторний супровід наукових досліджень, котрі проводяться в Інституті.
Напрямки діяльності:
1. Загально-клінічні дослідження
2. Гематологічні дослідження
3. Дослідження гемостазу
4. Біохімічні дослідження
5. Імунологічні дослідження
6. Бактеріологічні дослідження
В лабораторії виконується понад 200 показників.
В лабораторії працюють:
Гриців Марія Степанівна, лікар-лаборант вищої категорії.
Савенко Валентина Степанівна, лікар-лаборант вищої категорії.
Дяків Галина Львівна
Перетятко Дара Степанівна
Лікарі та лаборанти виконують цитологічні, коагулогічні, імуносерологічні дослідження, здійснють підрахунок формул крові та мієлограм.
Галузь атестації дозволяє виконання 124 видів досліджень (клінічні, біохімічні, імуносерологічні, цитологічні, цитохімічні, коагулогічні та інші). Лабораторія оснащена сучасним лабораторним обладнанням провідних світових виробників.
Гематологічні дослідження проводяться на аналізаторі CELL-DYN Ruby (Abbot).,автоматизованому гематологічному аналізаторі останнього покоління В аналізаторі використовується технологія MAPS та лазерна проточна цитометрія в поєднанні з сучасним програмним забезпеченням.
Біохімічні дослідження проводяться на автоматичному біохімічному аналізаторі «Pentra-400».
Якість всіх реагентів та розхідних матеріалів, що використовуються в лабораторії підтверджується Європейськими Вимогами для медичних приладів (98/79/\СЕ).
СКДЛ щомісячно приймає участь в системі зовнішньої оцінки якості (ЗОЯ), у референтній лабораторії НАМН України та програмі міжнародного міжлабораторного контролю якості досліджень SEQAS Fortress (Велика Британія) та Prevecal (Іспанія ) СКДЛ має сертифікати про отримання добрих результатів проведення вимірювань. Внутрішній контроль якості досліджень проводиться щоденно шляхом використання контрольних матеріалів.
Якість бактеріологічних досліджень відповідає необхідним європейським стандартам ( EUCAST).
Співробітники лабораторії надають консультативну та організаційно-методичну допомогу клініко-діагностичним лабораторіям міста Львова, Львівської області та іншим регіонам України. На базі лабораторії проходять стажування студенти Львівського державного медичного університету та медичних коледжів.
Періодично організовуються лекції для студентів медичних навчальних закладів, лікарів, широкої громадськості з питань діагностики та профілактики захворювань.