Спеціалізовану клініко-діагностичну лабораторію (СКДЛ) було створено у березні 2008 року. Лабораторію очолює завідувач, лікар-лаборант вищої категоріЇ Моргун Юлія Олександрівна.
Основним завданням якої є забезпечення необхідними лабораторними дослідженнями консультативної поліклініки та клініки Інституту. Також, СКДЛ здійснює лабораторний супровід наукових досліджень, котрі проводяться в Інституті.
В лабораторії працюють:
Гриців Марія Степанівна, лікар-лаборант вищої категорії.
Савенко Валентина Степанівна, лікар-лаборант вищої категорії.
Дяків Галина Львівна
Перетятко Дара Степанівна
Лікарі та лаборанти виконують цитологічні, коагулогічні, імуносерологічні дослідження, здійснють підрахунок формул крові та мієлограм.
Галузь атестації дозволяє виконання 124 видів досліджень (клінічні, біохімічні, імуносерологічні, цитологічні, цитохімічні, коагулогічні та інші). Лабораторія оснащена сучасним лабораторним обладнанням.
Гематологічні дослідження проводяться на аналізаторі CELL-DYN Ruby (Abbot).,автоматизованому гематологічному аналізаторі останнього покоління В аналізаторі використовується технологія MAPS та лазерна проточна цитометрія в поєднанні з сучасним програмним забезпеченням.
Біохімічні дослідження проводяться на автоматичному біохімічному аналізаторі «Pentra-400».
Якість всіх реагентів та розхідних матеріалів, що використовуються в лабораторії підтверджується Європейськими Вимогами для медичних приладів (98/79/\СЕ).
СКДЛ регулярно бере участь в системі зовнішньої оцінки якості (ЗОЯ), у референтній лабораторії НАМН України та програмі міжнародного міжлабораторного контролю якості досліджень SEQAS Fortress (Велика Британія) та Prevecal (Іспанія ) СКДЛ має сертифікати про отримання добрих результатів проведення вимірювань. Внутрішній контроль якості за допомогою контрольних сироваток проводиться щоденно.
Співробітники лабораторії надають консультативну та організаційно-методичну допомогу клініко-діагностичним лабораторіям міста Львова, Львівської області та іншим регіонам України. На базі лабораторії проходять стажування студенти Львівського державного медичного університету та медичних коледжів.
Періодично організовуються лекції для студентів медичних навчальних закладів, лікарів, широкої громадськості з питань діагностики та профілактики захворювань.