Практичний підрозділ разом з групою допомоги хворим на гемофілію очолює Книш О.В.
У відділенні працюють хірурги вищої та першої кваліфікаційної категорії: заслужений лікар України А.С. Кались, І.В. Янчак, І.Б. Бардах та інструктор по реабілітації і лікувальній фізкультурі Кручкевич О.В.
Практична лікувальна робота:
- проведення хірургічних втручань на селезінці у гематологічних хворих відкритим і ендоскопічним методами (спленектомія), в тому числі операцій органозберігального характеру (резекція селезінки, автотрансплантація селезінкової тканини, резекція кісти селезінки, фенестрація кісти селезінки);
- виконання діагностичних маніпуляцій (біопсії) лімфатичних вузлів відкритим і ендоскопічним методом в черевній порожнині, заочеревинному просторі та периферичної ділянок тіла, ендоскопічне дослідження шлунка, товстої кишки, ретроградна холангіографія, папілотомія із літо екстракцією, встановлення портів для тривалої хіміотерапії;
- хірургічне лікування гематологічних хворих, особливо після ускладнень хіміотерапії;
- надання загальнохірургічної допомоги, в тому числі ургентної, хворим гематологічного профілю (гострий та хронічний холецистит, холедохолітіаз, холангіт, ускладнена виразка шлунку та дванадцятипалої кишки, грижі (в тому числі защемлені), варикозне розширення вен нижніх кінцівок, ускладнене тромбофлебітом, гостра та хронічна кишкова непрохідність, гострий апендицит, гнійно-септичні ускладнення тощо).
Надання хірургічної допомоги хворим на гемофілію та інші коагулопатії здійснює група хірургічної допомоги хворим на гемофілію. Основними завданнями групи є надання високоспеціалізованої кваліфікованої медичної допомоги, особливо ортопедично-травматологічної хворим на гемофілію, хворобу Віллебранда та інші вроджені і набуті коагулопатії. На обліку перебуває більше 2000 хворих на спадкові та набуті коагулопатії. Групою виконуються всі ургентні та планові загальнохірургічні операції, а також планово-ортопедичні втручання з використанням лапароскопічного та артроскопічного обладнання.

Слід відзначити, що ряд хірургів є членами Європейської Асоціації лапароскопічної хірургії, проходили спеціалізацію на курсах в Німеччині (2000 р.), Угорщині (2003 р.), Франції (2004 р.), Шотландії (2005, 2006 рр.). В 2007 р. завідувач хірургічного відділення І.Й. Євстахевич на запрошення американської сторони відвідав м. Чикаго (США), де обмінювався досвідом з колегами в клініці “Northwestern Memorial Hospital”